Podstawy poetyki pasztuńskiej

Termin: 03.10.2017 - 15.11.2017

W roku 2017 staraniem Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się kolejna książka Jadwigi Pstrusińskiej Podstawy poetyki pasztuńskiej. Jest to kontynuacja opublikowanej w 2014 r. książeczki Wiersze afgańskie spisane z dawnych notatek afganologicznych, przekład z języków dari i paszto.

Ze wstępu: "Tekst Podstawy poetyki pasztuńskiej powstał w latach 1969-71, nigdy nie został opublikowany w pełnej wersji - zaledwie jego fragmenty w języku angielskim. (...) Pomimo dziesięcioleci, które upłynęły od stworzenia tekstu dokonano teraz stosunkowo niewielu poprawek i uzupełnień, pragnąc niemal w pełni zachować oryginalną formę i treść, w poczuciu, iż jej sedno jest nadal w zupełności aktualne. Żywimy nadzieję, iż podstawy poetyki pasztuńskiej zostały w niniejeszej publikacji dostaecznie jasno wyłożone, by stanowić zarówno swoisty przewodnik, jak i bazę dla kontynuacji dalszych dociekań naukowych" (s. 5).

Data opublikowania: 30.10.2017
Osoba publikująca: Mateusz Kłagisz